حصیر
فروردین ۲۲, ۱۳۹۳
کوسن
کوسن
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۳

خانه، نقطه امن هر خانواده ای است، نقطه ای امن که منعکس کننده نوع روحیه، سلیقه و سبک زندگی شما است؛ پس باید داشتن یک دکوراسیون متفاوت و زیبا را جدی بگیرید.

داشتن یک دکوراسیون زیبا و متفاوت، علاوه بر نیاز به اسباب و کالاهای زیبا، نیاز به سلیقه خوب و آشنایی با ترکیب رنگ شناسی دارد.

فرض کنید مقدار زیادی پول دارید که می توانید بدون محدودیت هر اسبابی را که دوست دارید خریده و به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید.

حالا به یک فروشگاه و مرکز خرید رفته و هر چیزی را که به چشمتان زیبا می آید را خریده و آن ها به خانه می آورید. اما از نظر شما در جنین شرایطی می توانید دکوراسیونی زیبا داشته باشید؟

جواب این سوال صد در صد “خیر” است!

می پرسید چرا؟ من که هرآنچه که زیبا و چشم نواز بود را خریدم!

بله! درست است!

اکنون شما در خانه خود یک دست مبلمان زیبا، یک کنسول زیبا، یک فرش دستباف زیبا، چند میز چوبی زیبا، مجسمه ها و کالاهای هنری و تزئینی زیبایی را دارید که برای آن ها پول زیادی را هم پرداخت کرده اید.

اما در این روند یک موضوع را کاملا نادیده گرفته اید! شما هرگز به رنگ شناسی دکوراسیون و همخوانی این وسایل توجه نکرده و اکنون دکوراسیونی را باید بچینید که هیچ یک از وسایل آن به دیگری ربطی ندارد! پس طبیعتا زیبایی هیچ یک از آن ها به چشم نیامده و خانه ای مانند پارچه ای چهل تیکه را خواهید داشت.

برای داشتن یک دکوراسیون متفاوت، تئوری رنگ ها بسیار مهم است.

یکی از مهمترین تئوری های رنگ شناسی این موضوع است؛ “در دکوراسیون منزل برای داشتن آرامش بیشتر، به جای رنگ های اصلی و پررنگ، از رنگ های ملایم و آرام استفاده نمایید”.

اگر فضای منزل شما متراٰژ بزرگی دارد، بهتر است که از رنگ های گرم استفاده نمایید؛ رنگ های گرم حس سرزندگی، پویایی و حرکت را القا می کنند.

[image_mapper id=”2″]

اگر فضای منزل شما متراژ کوچکی دارد، بهتر است که از رنگ های اصلی سرد استفاده نمایید؛ رنگ های سرد حس آرامش و سکون را القا می کنند.

[image_mapper id=”4″]

رنگ هایی مانند آبی آسمانی، بنفش کمرنگ و سبز می توانند گزینه های مناسبی برای چیدمان منزل باشند.

همچنین یکی از مباحث مهم در تئوری رنگ شناسی توجه به الگوهای مکمل است. رنگ های زرد و بنفش، آبی و نارنجی، قرمز و سبز می توانند بهترین مکمل رنگی برای دکوراسیون منزل شما باشد.

پس برای خرید اجزای دکوراسیون منزل خود، رنگ ها و ترکیب ها را مورد توجه قرار داده و برای هریک از اجزای کوچک و بزرگ، در ذهن خود مشخص کنید که با چه چیزی قرار است ست یا همخوان باشند.

زییین همراه شماست

در خصوص همین موضوع، مدیران و کارشناسان هنری مجموعه زییین به شما کمک خواهند کرد.

همراه ما باشید تا در مقاله های آینده انواع دکوراسیون بر اساس رنگ ها را به شما معرفی نماییم؛ تا بتوانید به بهترین شکل رنگ ها را با یکدیگر ست کرده و از زیبایی های خانه و نقطه امن زندگی خود لذت ببرید.