ابوالفضل شاهی
ابوالفضل شاهی و هنرهایش در زییین
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۹
مبلمان زییین
دکوراسیون داخلی | مبلمان
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۳
صندلی برتویا زییین

صندلی های برتویا جزو آن تغییرات کوچکی است که تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل شما ایجاد خواهد کرد.

به طور کلی میزها و صندلی ها ارکان اصلی یک دکوراسیون هستند و سبک و طرح و رنگ آن ها نشانی از سبک سلیقه شما است.

 

در این میان صندلی های برتویا با سبک و طرح خاص و  رنگ های متفاوت، توانسته اند جای خود را در خانه افراد خوش سلیقه باز کرده و به آن ها کمک کنند که دکوراسیون متفاوتی را چیده و از آن لذت ببرند.

ما در مجموعه زییین قصد داریم که تاریخچه این صندلی ها را بیان و درباره آن توضیحات کاملی را ارائه دهیم، پس همراه ما باشید.

چرا برتویا؟

شاید برایتان سوال باشد که چرا نام برند این صندلی های زیبا و متفاوت “برتویا” است.

در پاسخ به این سوال باید گفت: “هری برتویا (Harry Bertoia)(۱۹۷۸-۱۹۱۵) معمار، مجسمه‌ساز و طراح مبلمان آمریکایی- ایتالیایی است. او که هم‌دوره ری و چارلز ایمز بود در سال ۱۹۵۰ پس از اتمام تحصیلش استودیویی در پنسیلوانیا ساخت و صندلی مشهور مفتولی خود را برای Knoll طراحی کرد”.

هری برتویا بر این نظر است که این صندلی ها، در اصل از هوا ساخته‌شده است و هوا به‌راحتی از آن عبور می‌کند و در آن جریان دارد.

جالب است بدانید که این صندلی ها در ابتدا دست سازه هایی بودند که تولید انبوه نداشتند و تنها با جوش دادن چند سیم ساخته می شدند.

صندلی های برتویا و شهرت جهانی

ساخته های برتویا در سال ۲۰۰۵ در نمایشگاه مبلمان میلان معرفی شد و مشتریان زیادی را به خود جذب کرد.

در حال حاضر انواع این صندلی ها را می توان در اکثر کشورها دید که همچنان علاقه مندان زیادی داشته و افراد زیادی برای زیبایی و متفاوت بودن فضای منزلشان از این صندلی ها استفاده می کنند.

شما می توانید انواع صندلی های برتویا را در مجموعه آنلاین زییین و باتیک ببینید.