وزیر میراث فرهنگی
حضور علی اصغر مونسان در مجموعه زییین
خرداد ۲۱, ۱۳۹۹

مبل چستر یا همان نیمکت های چرمی با دکمه هایی پرس شده، به انتخاب زیبایی برای دکوراسیون اکثر خانه های مدرن تبدیل شده است.

این چسترهای مدرن هنگامی که در کنار یک کتابخانه و وسایلی اینچنینی قرار می گیرند، زیبایی چیدمان و فضای منزل شما را دو چندان می کنند.

چستر باتیک

جالب است که درباره تاریخچه مبل های چستر بیشتر بدانید:

« طبق فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد، استفاده از کلمه chesterfield قبلاً در دهه 1800 در انگلستان برای توصیف یک نیمکت چرمی استفاده شده بود.

اعتقاد بر این است که لرد فیلیپ استنهاپ ، 4 ارل چسترفیلد (1777-1796) اولین ست چرمی چسترفیلد را با روکش چرمی و دکمه ای  با نشمینگاه عمیق و برجسته و پایه صندلی کوتاه سفارش داد. گذشته از اینکه یک سیاستمدار و نویسنده مورد تحسین است، او را به عنوان پیشرو در صنعت مبلمان چستر فیلد می­شناسند.

ظاهراً ارل از یک صنعتگر محلی خواسته است تا مبلی را بسازد که برای یک آقا حداکثر راحتی  برای نشستن به همراه داشته باشد و همچنین هنگام نشستن لباس بدون هیچگونه چروک باشد. این هدف اصلی مبل چسترفیلد بود که دارای پارچه  مخصوص و دکمه های عمیق ، بازوهای بزرگ ، با ارتفاع پشتی و بازو یکسان و نشیمنگاه بزرگ بود.

هرچند هیچ تأیید محکمی بر این داستان وجود ندارد اما به نظر می­رسد، این نام خانوادگی بسیار مناسب این نوع مبلمان است.

در افسانه ها  چنین آمده که در 24 مارس 1773 هنگامی که نجیب زاده درگذشت آخرین سخنانش را به کارگر شخصی خود گفت. ارل پیر رفتارهای خوب خود را در حالی که در بستر مرگ بود هم فراموش نکرد، هنگامی که یکی از دوستانش به ملاقات وی آمد، به مستخدم خود دستور داد: ” صندلی روزانه خود را به دوستش  بدهند” درست قبل از مرگ. آقای دیرولز پس از حمل صندلی به خانه ، متوجه شد که این مبل یک اثر باشکوهی است که در یک مبل با چرم قهوه ای و نشیمنگاه عمیق ، با دکمه های بزرگ و عمیق ساخته شده است.

سالهای متوالی استفاده از آن باعث شده است تا ظاهری جذاب تر به آن داده شود. این شاهکاری در صنعت مبلمان به شمار می­ آمد.

بنابراین این تصور به وجود می ­آید ، که آشنایان Dayrolles که در حال ساخت  صندلی های مشابه برای خود بودند ، که می­شود از آن به عنوان یک واکنش طبیعی در برابر تحسین زیاد ناشی از اولین صندلی چسترفیلد دانست».

چستر در مبلمان باتیک

بر روی مبل چستر مانند یک ملکه و پادشاه راحت بنشینید

شما یک ملکه هستید و خانواده سلطنتی دارید پس مانند ملکه ها بر روی زیباترین مبل و صندلی ها بنشینید؛ یک صندلی مدرن و زیبا مانند مبل چستر.

به خاطر داشته باشید:

 هر چه تراکم مبل های چستر فیلد بیشتر باشد می‌توانیم بگوییم که مبل های بهتر و با کیفیت تری هستند و معمولا برای پارچه روکش آنها از پارچه های مخمل و کتان استفاده می کنند که زیبایی خیره کننده ای به آنها می بخشد.

انواع مبلمان و صندلی های چستر را می توانید در شوروم های باتیک و زییین ببینید.