مبلمان زییین
دکوراسیون داخلی | مبلمان
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۳
مد و لباس زییین
مد و لباس
فروردین ۲۳, ۱۳۹۳

هجدهم ماه می سال میلادی برابر با بیست و نهم اردیبهشت ماه سال شمسی، به نام روز موزه و هفته میراث فرهنگی ثبت گشته است. ما در مجموعه هنری زییین این روز را به تمام دوستداران فرهنگ و هنر تبریک می گوییم.

فرهنگ و هنر هر کشوری، یکی از نمادهایی است که می توان با توجه به آن ها می توان به اصالت و پیشینه آن کشور پی برد.

معمولا هر کشوری نسبت به فرهنگ و هنر مختص به خود، تعصب خاصی داشته و برای حفظ و شناساندن آن ها به سایر افراد و کشورها تلاش می کند.

براساس همین تعصب و اهمیت، موزه ها شکل گرفتند تا منشوری برای انعکاس زیبایی های هنری باشد و افراد بتوانند هنرهای گذشتگان خود را نیز در این مکان ها ببینند.

پس به طور کلی می توان موزه را به این شکل تعریف کرد: “به مکان ویژه‌ای که در آن مجموعه‌ای از آثار باستانی، صنعتی و اشیا با ارزش نگهداری می‌شوند و عموم می‌توانند از آن دیدن کنند”.

 

موزه ها نقش بسیار مهمی در حفظ و احیای فرهنگ و هنر هر کشوری دارند و علاوه بر اهمیت این موضوع، از نقش برجسته ای در افزایش و بهبود دانش پژوهشگران، دانشجویان و دانشجویان برخوردار هستند.

مجموعه زییین موزه ای کوچک و با اصالت

مجموعه هنری زییین با درک این موضوع و با هدف حمایت از هنر و هنرمندان ایرانی در تلاش است که در حفظ و ارائه و نمایش هنر این مرز و بوم مثمرثمر باشد. تمام کالاهای موجود این مجموعه هنری از ایران زمین را در خود جای داده اند و هریک از آنها هنر دست یکی از هنرمندان این سرزمین است که با عشق و اصالت ساخته شده است. 

 

بخش کالاهای هنری مجموعه زییین جزو خاص ترین کالاهایی است که در مجموعه صنایع دستی و هنری کشور ما وجود دارد و اکثر آن ها کالاهای تک نسخه و یا نسخه های اصلی هر اثر هستند.

در موزه کوچک ما می توانید انواع مجسمه های تک نسخه، نقاشی و چاپ عکس از هنرمندان معروف و به نام را ببینید.

 

در مجموعه هنری زییین آثاری از هنرمندانی همچون بیتا فیاضی، امیر کمند، محمود بخشی، فرح اصولی، آرش حیدریان، شادی قدیریان، علی نصیر، بهزاد اژدری، سلیم کرمی، ابوشاهی، آرتام نیک نام، اکرم سرتختی و … موجود است.در هفته میراث فرهنگی، به موزه کوچک و اصیل ما سر بزنید.