مبلمان زییین
دکوراسیون داخلی | مبلمان
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۳
مد و لباس زییین
مد و لباس
فروردین ۲۳, ۱۳۹۳
IMG_3616-N

محصولات حصیری زییین

برای مشاهده نمونه های بیشتر به وب سایت فروشگاه زییین , مراجعه نمایید.

گروه:

صنایع دستی مدرن زییین/ کاربردی/ محصولات حصیری

تاریخ:

زمستان 1398

دسترسی:

مشاهده وب سایت

شبکه های اجتماعی:

اینستاگرام ، تلگرام


حصیر و حصیربافی جزو هنرهای قدیمی و کهنه ایرانی است که به شکل های مختلفی آن ها را می بینیم.
شاید بتوان حصیر را نماد ساده زیستی خواند که با ابزار ساده زیستی بافته می شود. ابزار ساده زیستی همان دستان هنرمند جنوبی های عزیز به همراه یک داس، کارد، اره، رنده، انبر دست، قیچی، سوزن، درفش و… است که به برگ درختان نخل و ساقه های بید رنگ هنر بخشیده و آن ها به وسایلی زیبا تبدیل می سازد.

در مجموعه هنری زییین، می توان حصیرهای زیبایی را دید، حصیرهایی که در قالب های مختلف بافته شده اند.

نقش هنر که در میان باشد، همه چیز را می توان به زیبایی رساند. زیبایی هایی مانند همین حصیرهایی که در ابتدا برگ یا ساقه ای بیش نبوده اند و اکنون به علاوه بر زیبایی سنتی که دارند، می توانند با کاربردهای مختلف به کار گرفته شوند تا اسبابی برای راحتی و آسایش بشر باشند.

 

حصیربافی

 

حصیرها کاربردهای مختلفی دارند و با تنوع هایی که در فروشگاه آنلاین زییین وجود دارد، می توانید به راحتی ست حصیری خانه خود را انتخاب کنید.

حصیرهای موجود در مجموعه زییین اغلب حصیرهای جنوبی هستند؛ از قدیم‌الایام در هر منطقه‌ای که نخلستان‌ های خرما وجود داشته “حصیر بافی” نیز در کنار آن رواج داشته است، پس طبیعی است که منشا بسیاری از ظروف حصیری باکیفیت و زیبا جنوب کشور باشد.

 

حصیر

 

زمانی که یک ظرف، کیف و سفره حصیری را تهیه کردید، به یاد داشته باشید که یک زن یا یک مرد روستایی با ساده ترین ابزار و دستانی سرشار از ذوق و هنر، به ساده ترین آفریده خداوند در این طبیعت شکل و نقش داده است.

شکل و نقشی که سنت و اصالت را در پی دارد و هرآنچه که نشان دهنده سنت ایران زمین باشد، بی شک زیباست.