شما در مجموعه زییین شاهد آثار هنرمند برجسته محمود بخشی هستید. آثاری که هریک از آن ها، به نسبت یکی از اتفافات و دغدغه های مردمان ایران زمین، واکنشی انتقادی دارند.

محمود بخشی کیست؟

محمود بخشی آرتیستی نام آشناست که در رشته مجسمه سازی تحصیل کرده و توانسته آثاری متفاوت و معروفی را از خود به جای بگذارد.

شاید بتوان گفت او در عرصه هنری خویش، همواره به دنبال آن است که مفاهیم را تبدیل به واقعیت کرده و شاید به اغلب آن ها رنگ و نقش انتقادی ببخشد.

این هنرمند در تهران به دنیا آمده است اما جنگ بین ایران و عراق و اتفاقات تلخی که در آن دوره در جنوب کشور رخ داد را به خوبی می شناسد و بر اساس این احساس و شناخت، آثار متفاوتی را خلق کرده است.

محمود بخشی عقیده دارد که هنگام خلق یک اثر به ساختار و شکل آن فکر نمی کند و از نظر او، هنر هیچ قاعده و قانونی ندارد که هنرمند بخواهد اثر خود را در چارچوب آن خلق نماید.

او می گوید: «هنرمند می تواند برای خلق اثر خود همواره یک شکل و سبک را به کار بگیرد یا برعکس، می تواند هر روز آن را تغییر داده و آنگونه که دوست دارد بسازد و خلق کند.

من کار هنری را انتخاب کرده ام که کسی نتواند به من بگوید چه کاری انجام بده و این را می توان به نداشتن قانون و قواعد هنر تعمیم داد».

و در نهایت می توان گفت که از نظر این هنرمند، هنر آزاد است چون هیچ قید و شرطی ندارد.

به آثار محمود بخشی و صنایع دستی به جا مانده از آن که می نگری می توانی این عقیده و نظر او را به خوبی درک و لمس کنی.

تمام آثار این هنرمند دارای یک آزادی بی قید شرط است که از هیچ بند تبعیت نکرده و هیچ قانونی را نمی توان در آن ها دید و حس کرد.

آثار محمود بخشی را در فروشگاه آنلاین زییین ببینید

 

 

 • درباره علی نصیر

  غوغای انسان در میان شورش رنگ ها علی نصیر به سال 1330 در تهران به دنیا آمد و روال عادی تحصیل را در همین شهر طی […]
  علی نصیر
 • محمود بخشی و آثارش در مجموعه زییین

  شما در مجموعه زییین شاهد آثار هنرمند برجسته محمود بخشی هستید. آثاری که هریک از آن ها، به نسبت یکی از اتفافات و دغدغه های مردمان […]
 • ابوالفضل شاهی و هنرهایش در زییین

  ابوالفضل شاهی هنرمندی ایرانی‌ست که توانسته سنت های ایران را در آثار امروزی و شاید مدرن خود جای دهد. او یکی از هنرمندانی است که باخلق  […]
  ابوالفضل شاهی